Rekonstrukce VO v obci Lužany "U zámku" - 2022

rekonstrukce VO

2022 - REKONSTRUKCE VO V OBCI LUŽANY "U ZÁMKU"

DOTACE: PSOV PK

CELKOVÉ NÁKLADY:           565 360,40 Kč

DOTACE:                                   350 000,- Kč

NÁKLADY MIMO DOTACI:  215 360,40 Kč

Cílem projektu bylo rozšíření a modernizace veřejného osvětlení a zároveň odstranění starého drátového místního rozhlasu, který je již nahrazen digitálním rozhlasem. V ulici u zámku a v parku pokládala ČEZ Distribuce nové zemní kabelové sítě s následnou demontáží venkovního vzdušného vedení nízkého napětí. Pro Obec Lužany to znamenalo výstavbu nových rozvodů pro veřejné osvětlení, včetně zpracování projektové dokumentace a povolení.

V této lokalitě byla pouze 4 osvětlovací tělesa, která nesplňovala normy osvětlení veřejných komunikací, vzdušné vedení a osvětlení je již za hranicí životnosti. V rámci této akce bylo vzdušné vedení veřejného osvětlení demontováno a byla provedena výstavba nových rozvodů pro veřejné osvětlení. Stávající 4 osvětlovací tělesa byla nahrazena a rozšířena o dalších 7 těles, celkem je tedy v lokalitě 11 nových osvětlovacích těles.

Osazením nových osvětlovacích těles došlo ke zvýšení bezpečnosti chodců a také ke zvýšení atraktivity a zlepšení vzhledu cesty a obecního parku „u zámku“.

Datum vložení: 30. 1. 2023 16:21
Datum poslední aktualizace: 9. 8. 2023 16:35