Historické mapy a snímky Lužan

HISTORICKÁ MAPA LUŽAN

Zajímá Vás například kolik bylo rybníků v okolí Lužan v 18. století - přejděte proto na níže uvedený odkaz a spatříte mapu okolí Lužan pořízenou při prvním vojenském mapování.

Na níže uvedeném odkazu najdete historickou mapu ĆSSR, focenou okolo roku 1950. Po otevření si klikněte na náš kraj a "proklikejte se" až na svůj dům. Můžete si kliknout, přidržet a můžete s mapou jezdit dle libosti. Vpravo nahoře si dejte "současná" a vlevo to největší zvětšení.

Můžete cestovat kam se Vám zlíbí. Kompletní letecká mapa ČR je pořízená v letech 1952 - 1956. Podívejte se na svá oblíbená místa jak se za více než 50 let změnila.

HISTORICKÉ FOTOGRAFIE LUŽAN

I když je to práce na dlouhé zimní večery, již dnes dáváme na vědomí, že přivítáme od spoluobčanů staré fotografie, které zachycují Lužany v minulosti. Ať už jde o stavení, která jsou již přebudována, nebo dokonce již neexistují, tak i zmínky a fotografie jakéhokoliv prostranství v Lužanech či fota pěstování tulipánů, ale i činnosti, kterými se lidé bavili, nebo fotografie zachycující občany např. při draní peří. Fotografie si zapůjčíme, necháme zhotovit fotografie z fotografie a z těch pak sestavíme snad pro každého zajímavou výstavu. Vaše fotografie Vám samozřejmě zase vrátíme. Děkujeme všem a až nastanou ty dlouhé zimní večery,  bude tato akce ještě vyhlášena.

malá ukázka, budova sýpky

POHLEDY Z VÝŠKY NA LUŽANY ZPRACOVANÉ DRONEM

Tyto pohledy nám poskytl p. Patrik Pecka a tímto mu moc děkujeme.

dnes, neděle 11. 4. 2021
zataženo 15 °C 4 °C
pondělí 12. 4. déšť se sněhem 8/1 °C
úterý 13. 4. mírné sněžení 5/1 °C