Valcha - 19. 8. - 25. 8. 2012

Každoroční soustředění na Valše, na které se těší moho mladých hasičů, bylo letos započato 19. 8. 2012. U hasičské zbrojnice jsme se sešli ve 13,00 hodin. Po naložení všech potřebných věcí, jídla a dětí jsme se rozjeli směr Valcha. Počasí nám přálo, a tak se všichni "těšili" na stavění stanů. Pozdě odpoledne po zatlučení posledního kolíku jsme se mohli vydat osvěžit do místního rybníka. Večer byl vyhlášen slavnostní nástup, kde byli všichni seznámeni s organizačními věcmi a programem soustředění.

Pondělí začalo tradičně rozcvičkou a snídaní. Po snídani byla při ranním nástupu vyvěšena hasičská vlajka. Přišel nebo lépe řečeno přihopkal i Bob a Bobek, kteří nás celým soustředěním provázeli a rozdávali za uklizené a neuklizené stany a příbytky černé nebo bílé bobky. Dopoledne jsme si obstarali dříví na oheň, který bude hořet každý večer po celé soustředění a odpoledne pak děti hrály různé hry a zejména a se koupaly. Nechyběly ani vodní bomby. To bylo radosti!

Na úterý byl naplánován výlet. Bez rozcvičky jsme se nasnídali, sbalili věci na plavání v bazénu, svačiny na celý den, které nám připravily paní kuchařky a už na nás na vrátnici čekal autobus. Ten nás zavezl do Horažďovic do místního aquaparku. Po bazénu jsme poznávali střed Horažďovic, někdo zašel do cukrárny, jiný čas využil k nákupu dárků. Poté nás zavezl autobus do Rabí, kde jsme navštívili největší hradní zříceninu v Čechách. Po návratu domů jsme byli odměněni výbornými langoši a nechyběla ten den ani střelba z malorážky.

Středa začala malou gratulací k narozeninám jedné z účastnic soustředění. Byl to takový oddychový den, děti mohly během tohoto dne navštívit kadeřnici, manikérku i kosmetičku. Byl to zároveň i den návštěvní, a tak jsme přijímali jednu návštěvu za druhou. Večer, když všichni odjeli, jsme s dětmi navštívili místní bufet, kde se konala diskotéka a kde si děti mohly náležitě zatancovat.

Ve čtvrtek jsme si s dětmi došli do lesa pro přírodniny na výrobu lodiček. Ty jsme poté vyráběli a připravovali k jejich noční plavbě. Odpoledne jsme uspořádali branný závod, kdy každý účastník soustředění běžel sám za sebe. Večer pak proběhlo vyhlášení závodu a děti na prvních třech místech obdržely poháry. Večer, když se setmělo, vyrazili jsme s vyrobenými lodičkami, na kterých byly umístěny čajové svíčky, k rybníku. Děti je postupně vypouštěly na hladinu rybníka. Večer opět nechyběl táborák.

Den plný nácviků a soutěží byl v pátek. Nacvičovaly se štafety dvojic a jednotlivci. Soutěžilo se ve skocích v pytlích, v hodu granátem na cíl, ve vědomostním kvízu, nechyběly ani vodní bomby. Každý si mohl vyrobit kožený náramek. Vpodvečer nechyběl oblíbený gumovkový slalom. Závěrečný nástup celého soustředění byl ve znamení předání balíčků s drobnými dárky. Večerní poslední táborák nám zkazilo počasí a tak jsme se sešli v naší jídelně.

V sobotu nás čekala jen snídaně a malá rozcvička a především balení. Do Lužan jsme se všichni vrátili v pořádku.

čtvrtek 21. 3. slabý déšť 15/7 °C