Údržbové práce na hasičské zbrojnici - 2020 - 2021

CELKOVÉ NÁKLADY:           746 923,-  Kč

DOTACE:                                250 000,- Kč

NÁKLADY MIMO DOTACI:   503 077,- Kč

V měsíci únoru byla provedena výměna oken a vstupních dveří do hasičské zbrojnice. Rozhodli jsme se, že kromě začištění oken a vybílení místností po výměně oken provedeme rozsáhlejší rekonstrukci. Poslední velké stavební úpravy, kdy byla v podstatě vybudována nová zbrojnice, proběhly v roce 1976.

Již v březnu v době vyhlášeného nouzového stavu jsme na brigády docházeli ve dvojicích. Provedli jsme vybourání dveřních otvorů do půdních prostor za zasedací místností. Tyto prostory byly poté vyklizeny od starých prken, trámů a dalšího dřevěného materiálu. Vzhledem k tomu, že vynesené dřevo bylo silně napadené červotočem a dřevokaznými houbami, bylo preventivně provedeno ošetření krovu. Poté došlo k vyrovnání podlahy recyklátem a zabetonování celého půdního prostoru. Oslovená firma, která měla provést dopravu betonu do podkroví a betonáž, se již neozvala a tak jsme přistoupili k osvědčené metodě – doprava ve vědrech po schodech. Naštěstí již byly vyhlášeny určité úlevy ze strany vlády a hned den poté jsme se sešli na betonování v hojném počtu. Samotné zednické práce provedli J. a P. Vránek.

Další prací bylo nahození a štukování zdí v nových místnostech. Pak už následovalo zateplení stropu zasedací místnosti, montáž sádrokartonu, montáž topení, oprava a instalace elektrických rozvodů v celém objektu. V současné době je již v nových místnostech položena podlahová krytina, postupně se tam stěhují exponáty a před dokončením je kuchyňka. Souběžně s rekonstrukcí nadzemního podlaží se pracuje i v garáži, skladu materiálu a v šatně mužů v přízemí.

Dotace od Plzeňského kraje byla určena na výměnu oken a vstupních dveří. Dále jsme použili dotaci na pokládku dlažby na celém prostoru před hasičskou zbrojnicí. Jednak pod přístřeškem, který slouží k úschově hasičské techniky a jednak před samotnou garáží. Z dotace jsme dále použili finanční částku na nové oplocení a zbudování vjezdových vrat a malých vrátek. V konečné fázi byla fasáda hasičské zbrojnice nově natřena, včetně všech klempířských prvků.

Na hasičské zbrojnici bylo odpracováno celkem 720 brigádnických hodin. Celkové náklady prací, které jsme vyjmenovali výše, a které byly zahrnuty do dotace, se vyšplhaly na částku 746 923,- Kč. Celých 250 000,- Kč z těchto nákladů pokryla dotace z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje.

Datum vložení: 2. 1. 2021 13:39
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2022 15:03

dnes, čtvrtek 30. 6. 2022
oblačno 28 °C 17 °C