Zateplení KD Lužany - 2015

DOTACE: OPŽP

CELKOVÉ NÁKLADY:       1 735 829,- Kč

DOTACE:                               755 904,- Kč

V obci Lužany byla jednou z nejdůležitějších akcí na počátku roku 2015 úprava kulturního domu. Opravy kulturního domu včetně přísálí byly spolufinancovány z prostředků ze Státního fondu životního prostředí z Operačního programu životní prostředí – nejen vnější plášť a nová okna a zadní dveře, ale z prostředků Obce Lužany byla zateplena i střecha kulturního domu. Tyto úpravy byly provedeny v souladu s energetickým auditem, který celou budovu vyhodnotil jako mimořádně nehospodárnou.

Obvodový plášť byl zateplen systémem ETICS a střešní plášť pak systémovým řešením PUR IZOLACE. Okapový chodník byl řešen až při rekonstrukci chodníků v obci. Byly vyměněny všechny výplně stavebních otvorů a kompletně byly dodány nové klempířské prvky. Došlo k přeložce HUP i k obnově hromosvodu dle projektu.

MIMO DOTACI:

Při rekonstrukci kulturního domu proběhly zároveň stavební práce na úpravě přísálí, které bude sloužit jako nový hostinec. Od majitelů nemovitosti Burianových proběhlo odkoupení vestibulu, který byl upraven jako vstup do nového hostince.

Při rekonstrukci došlo k zazdění posuvných dveří mezi přísálím a sálem a k zazdění otvorů do bývalého výčepu a kuchyňky. V prostoru u kotelny vznikla nová kuchyňka i s výdejním okénkem. Instalovaly se a rekonstruovaly elektrické rozvody, oddělovalo se vedení vody, kanalizace a plynu a celá budova byla stavebně oddělena od soukromých prostor. Prostory dostaly novou podlahu a byly vymalovány. Výmalby se dočkal i přilehlý sál KD, včetně vyčištění všech textilií, opony a žaluzií a nového osvětlení jeviště.

Do nového hostince byl nakoupen nábytek, vzduchotechnika a kamna. Kuchyňka byla také vybavena nábytkem, spotřebiči i nádobím. Rekonstrukce byla v celkové hodnotě 1 243 450,- Kč.

Datum vložení: 2. 1. 2021 9:12
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2022 9:17